• Çalışma saatlerimiz: 08:00 - 18:00
  • Bizi arayın +90 212 447 43 32
image

Nuvita'ya Helal Sertifikası

HELAL SERTİFİKA NEDİR?

Helal Sertifikalama, muteber, ehil ve tarafsız bir kurumun, söz konusu üretimi denetlemesini, helal standartlarla uygunluk içerisinde üretimin yapıldığını teyit etmesini ve buna bağlı olarak, onaylanmış bir belge vermesini kapsayan bir yöntemdir. Gıda takviyelerinde helal olma şartı ile birlikte, sağlığa uygunluk ve safiyet de olması gereken şartlardır. Ayrıca Helal Sertifikalama. ülke yönetiminin kontrol birimlerine gıda emniyeti konusunda destek hizmeti de sağlar.

NİÇİN HELAL SERTİFİKASINA İHTİYACIMIZ VARDIR?

Helal Sertifikalama, Müslüman tüketici için, kabul edilebilir gıdanın ve tüketilebilir ürünün üretilmesi için gereklidir. Bu husus dünyadaki 1.5 milyar Müslümanı ve de helal ürün yemeği tercih eden diğer milyonlarca insanı kapsamaktadır.

NUVİTA İLAÇ HELAL ÜRETİM SERTİFİKASI

Türkiye'nin Helal Gıda Takviyesi üretici markası NUVİTA olarak biz, ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Sistemi ile üretimin her aşamasını izliyoruz ve yerinde kontrol ediyoruz.

Nuvita olarak üretim sürecinde ilk dikkat ettiğimiz unsur üretim ortamıdır. Üretim ortamının nemi, sıcaklık değeri ve hijyen prosedürlerine uygunluğunu düzenli olarak kontrol ediyoruz.

"İlk giren ilk çıkar" (fifo) prensibi ile üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizi ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Sistemi ve Helal Gıda Kriterlerine göre üretiyoruz.

ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Sistemimiz dünyanın en güvenilir Helal Gıda Belgelendirme Kurumlarından olan HELALDER tarafından denetlenmekte ve onaylanmaktadır.

Ocean Balık Yağları | Bir Nuvita İlaç ve Kimya San. Tic. A.Ş. üretimidir.

 

 

 

Nuvita | Bir Orzaks İlaç ve Kimya San. Tic. A.Ş. kuruluşudur.
© Copyright 2017 | Her Hakkı Saklıdır.